Putem face multă milostenie și îndeosebi milostenie sufletească, ce are o valoare uriașă. Trebuie să începem toți o nouă cruciadă de milostenie pentru aproapele nostru. Să ajutăm pe semenul nostru atât pe plan economic, cât și duhovnicesc.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, desfășoară proiectul De la suflet la suflet, în care părintele Horia Dumitrescu de la parohia Mavrodolu din protoieria Pitești, a fost prezent în mijlocul celor nevoiași, oferind alimente, dulciuri, jucării și îmbrăcăminte.