news        mail   location

 
 

Milostenia este o virtute foarte scumpă pentru viața creștină și pentru fiecare dintre noi. Suntem datori să-i miluim pe săracii pe care Hristos ni i-a lăsat în lume în locul Lui.

De aceea adevărat este cuvântul care zice: „Fericit este cel ce miluieşte pe sărman şi cu totul ticălos acela care îşi întoarce faţa de la dânsul“.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului - Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o activitate social-filantropică, în care părintele slujitor Bologea Cosmin Vasile de la parohia Turculești, protoieria Topoloveni, a dăruit un laptop pentru o elevă, fără posibilități.  

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar