news        mail   location

 
 

Milostiv cu adevărat nu este cel ce dă de bună voie cele de prisos, ci cel ce lasă cele de trebuință neapărată celor ce le răpesc.Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune desfășoară proiecte sociale pentru ajutorarea celor aflați în lipsuri și în diferite încercări.

Credincioșii parohiei Sfinții Voievozi din municipiul Curtea de Argeș, dimpreună cu preoții slujitori Arsene Nicolae și Palmeș Cristian Constantin au dăruit Spitalului de la Valea Iașului, produse de igienă și de curățenie.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar