Milostiv cu adevărat nu este cel ce dă de bună voie cele de prisos, ci cel ce lasă cele de trebuință neapărată celor ce le răpesc.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune desfășoară proiecte sociale pentru ajutorarea celor aflați în lipsuri și în diferite încercări.

Credincioșii parohiei Sfinții Voievozi din municipiul Curtea de Argeș, dimpreună cu preoții slujitori Arsene Nicolae și Palmeș Cristian Constantin au dăruit Spitalului de la Valea Iașului, produse de igienă și de curățenie.