news        mail   location

 
 

Milostenia este cea care ajuta, intareste si da viata rugaciunii, postului si oricarei alte virtuti. La nimic nu foloseste postul daca nu este incununat cu mila, la nimic nu foloseste rugaciunea daca nu e infrumusetata cu iubire, la nimic nu foloseste credinta daca nu este animata de fapte bune.  Sarbatorile au trecut, copiii sarmani au ramas si trebuie ajutati in continuare.

 

 Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,,Nasterea Maicii Domnului'',  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin,  o activitate caritabila constand in oferirea de hainute si alimente pentru copii proveniti din familii nevoiase.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar