Pentru ca o fapta de milostenie sa fie cu adevarat ziditoare de suflet si vrednica de rasplata cea vesnica, ea trebuie sa fie savarsita din inima si cu bucurie, fara a judeca si fara a cauta pricina celui pe care il ajutam. Caci nici Dumnezeu nu cauta la dreptate atunci cand revarsa milostenia Lui peste noi, ci cauta la marea iubire de oameni.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfasurat la parohia Izvorul Tămăduirii o acțiune social-filanptropică. Preoții slujitori Odă Nicolae și Grecu Nicolae, însoțiți de părintele Diaconescu Andrei, coordonatorul Sectorului Social, Filantropic și de Misiune, au vizitat o familie cu mulți copii și posibilități modeste de viețuire, cărora le-au oferit alimente pentru masa de zi cu zi.