Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic Argeșeanul, Parohia Frătici-Vârșești din comuna Vedea, prin preotul paroh Constantin Ghețea în colaborare cu Paraclisul universitar “Întâmpinarea Domnului” din Pitești și cu Primăria Municipiului Pitești, a organizat joi, 14 octombrie, o întâlnire cu enoriașii, la care a participat Bogdan Catrangiu, medic primar ginecolog-oncolog la Institutul Clinic Fundeni, președintele Asociației Române pentru Prevenția Cancerului, precum și Victor Pănuș, medic primar imagistică și radiolologie la Spitalul Județean de Urgență Pitești, dar și alte cadre medicale.

De consultațiile pro-bono acordate au beneficiat 42 de femei și 9 bărbați, în corturi special amenajate, oferite de Primăria Pitești, fiind împărțite broșuri medicale.