După cum apa scoasă din fântânile care s-au umplut prea mult se ridică din nou la înălțimea de dinainte, tot așa și dărnicia crește iarăși și se umple, pentru că iubindu-i pe săraci, prin ei aflăm mila lui Dumnezeu.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a organizat o acțiune socială în care preoții slujitori Arsene Nicolae și Palmeș Cristian Constantin de la parohia Sfinții Voievozi din municipiul Curtea de Argeș, au dăruit 20 de ghiozdane cu rechizite pentru copii.