”Miluiește-mă Dumnezeule după mare mila Ta”. La fel și noi trebuie să miluim pe aproapele, cu cât mai multă milostivire este cu putință. Pentru că așa cum ne vom purta față de cei care sunt robi ca și noi în fața lui Hristos, la fel se va purta și Domnul față de noi.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a organizat o activitate filantropică în care părintele slujitor Olteanu Ionel de la parohia Enculești din protoieria Mioveni, a dăruit ghiozdane și rechizite copiilor cu posibilitati modeste.