news        mail   location

 
 

Dumnezeu se ascunde în sărăcie: săracul întinde mâna și Dumnezeu primește, pentru că datoria celui ce primește  este să împartă și altora din cele ce a primit.

 

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, prin parohia Bascov din Protoieria Pitești, a organizat o activitate filantropică în care părintele Tudor Răzvan  a venit în sprijinul unor copii, cărora le-a dăruit ghiozdane și rechizite.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar