news        mail   location

 
 

Cel ce are milă de sărman împrumută lui Dumnezeu. Pentru  a face milostenie, nu avem nevoie de bani, ci de bunăvoință. Atunci când avem bunăvoință, nu contează că suntem săraci. Iar când ne lipsește bunăvoința, nu ne ajută cu nimic faptul că suntem bogați. 

Părintele slujitor Paul Stănescu de la parohia Mavrodolu, protoieria Pitești, alături de oameni cu suflet, care înțeleg greutățile aproapelui, au adus bucurie pentru 25 de copii din 4 familii defavorizate, prin darurile oferite la începutul anului școlar.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar