news        mail   location

 
 

Binefacerile noastre ne sunt cel mai adesea răsplătite, pentru că Dumnezeu, care este Părinte Bun şi Iubitor, nu uită pe cel care a rupt din puţinul său pentru a da şi celui lipsit, pentru a îmbrăca pe cel gol sau pentru a-l alina pe cel în suferinţă.

 

În înţelepciunea poporului nostru milostenia este nemuritoare. Iată ce spune proverbul: „Dăruind vei dobândi” sau „Cine pe sărac ajută, pe Dumnezeu împrumută”.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Herișanu Ion Cosmin, de la parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș, a dăruit alimente și îmbrăcăminte, pentru o familie defavorizată.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar