news        mail   location

 
 

Cu adevărat milostiv este acela care îi îmbrățișează pe toți și nu lasă pe nimeni în afara inimii sale, pentru că mila se naște din credință. Rugăciunea și postul sunt lipsite de putere neînsoțite de milă, pentru că fără milostenie, acestea nu se ridică la cer.

 

Părintele slujitor Roșu Ion Irinel, de la parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș, a venit în ajutorul unei familii, oferind alimente pentru traiul zilnic.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar