news        mail   location

 
 

Pentru a fi aducătoare de roade duhovniceşti, bine plăcute lui Dumnezeu, faptele milosteniei trebuie să izvorască dintr-o iubire sinceră. Întotdeauna Creatorul priveşte la inima omului atunci când acesta săvârşeşte faptele milosteniei.

 

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului  prin  Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune caritabilă, în care părinții slujitori Florea Cătălin și Ganea Andrei, de la parohia Vișoi, protoieria Câmpulung Muscel, au dăruit alimente familiilor nevoiașe.    

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar