news        mail   location

 
 

Ajutorarea celor aflați în nevoi nu este doar un act de caritate ci, mai ales, dovada iubirii sincere către Hristos Ce Se află în chipul celor necăjiți și Care,  flămând fiind de mântuirea noastră, Se satură cu pâinea dospită în focul iubirii față de semeni.

 

În Parohia Fâlfani I, protoieria Costești, s-a desfășurat o acțiune socială. Părintele slujitor Burtan Ionuț a venit în ajutorul unei familii cu mulți copii, dăruind un frigider.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar