news        mail   location

 
 

Valoarea pe care o are făptura umană înaintea lui Dumnezeu, așa cum este ea creată încă de la început, adică trup și suflet este evidentă din însuși faptul că Domnul nostru Iisus Hristos a venit să mântuiască nu numai sufletul, ci și trupul omului, împovărat de păcate și suferințe.

 

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a organizat o activitate socială în care părintele  slujitor Vlad Alin de la parohia Sfântul Apostol Andrei – Tudor Vladimirescu, a dăruit copiilor dintr-un centru de tip familial, îmbrăcăminte, încălțăminte și dulciuri.   

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar