news        mail   location

 
 

Milostenia este porunca lui Dumnezeu, a cărei împlinire este dorită de El mai mult decât jertfele și arderile de tot: ”Milă voiesc, iar nu jertfă”. Despre cineva care manifestă empatie față de cel întristat se spune că are inimă bună, că este un cu inimă.

 

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o lucrare pastoral-misionară în care preoții slujitori Popescu Nicolae Adrian și Filip Nicolae Dorin de la parohia Racovița, protoieria Mioveni, au dăruit alimente pentru cei nevoiași.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar