news        mail   location

 
 

Sub chipul fiecarui sarman se poate ascunde Hristos. Fiecare mana intinsa, poate fi mana lui Hristos, care ne cere putin pentru ca apoi sa ne daruiasca totul. Avand grija ce cei sarmani, avem grija in primul rand de suflete noastre. 

 

Prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Eparhiei Argeșului și Muscelului, in parohia Glavacioc, Protoieria Costești, s-a desfășurat o acțiune filantropică în care părintele slujitor Dan Stancu, a adus bucurie unei familii, prin darurile oferite.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar