news        mail   location

 
 

În cei ce stăpânesc mila și adevărul, în aceștia stăpânește și tot ce e plăcut lui Dumnezeu. Căci adevărul nu judecă pe nimeni fără milă, iar mila nu se îndreaptă cu iubire spre niciun om fără adevăr.

 

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, cu implicarea parohiilor și a preoților slujitori, desfășoară programul filantropic: Milostenia, poartă către Cer.

Părintele slujitor Roșu Ion Irinel de la parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș, a dăruit alimente pentru o familie cu venituri modeste.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar