news        mail   location

 
 

Faptele milosteniei nu se apreciază numai după mulțimea materială, ci mai ales după dispoziția unei inimi miloase care vede în sărăcia aproapelui propria sa lipsă.

 

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate filantropică în care preoții slujitori Florea Cătălin și Ganea Andrei de la parohia Vișoi, protoieria Câmpulung Muscel, au dăruit alimente pentru cei nevoiași. 

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar