news        mail   location

 
 

Milostenia înfrumusețează viața, împacă toate neînțelegerile, limpezește ceea ce este încurcat, ușurează ceea ce e greu, înveselește ceea ce a trist și aduce bucurii atât celor asupra cărora se revarsă, cât și celor care o practică. 

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a adus bucurie pentru familiile nevoiașe, prin darurile oferite de părintele slujitor Barbu Vasile, de la parohia Sfinții Împărați Constantin și Elena, protoieria Curtea de Argeș. În ziua hramului, parohia a oferit alimentele necesare pentru hrana pacienților aflați în Spitalul Municipal din Curtea de Argeș.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar