news        mail   location

 
 

Sectorul Social, Filantropic si de Misiune al Eparhiei Argeșului și Muscelului, desfășoară proiectul: Cercetând pe cei lipsiți, prilej de împlinire sufletească a credincioșilor aflați în suferință, bătrâni singuri, familii cu mulți copii.

Părintele slujitor Dumitrescu Doru de la parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, municipiul Pitești, a venit în ajutorul unei persoane nevoiașe, căreia i-a dăruit alimente.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar