news        mail   location

 
 

Când facem milă cu cel nevoiaș, inima ni se face ușoară și căpătăm îndrăzneală în rugăciune. Când miluim pe cel sărman, dispar gândurile cele rele și simțim că suntem din nou fiii lui Dumnezeu. 

 

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a venit în sprijinul unei familii care se confruntă cu multe greutăți. Părintele slujitor Paul Stănescu de la parohia Mavrodolu, protoieria Pitești, dimpreună cu un grup inimos de credincioși, a construit o cameră de locuit, care a fost dotată cu sobă, canapea și alte lucruri trebuincioase, fiind dăruite alimente și haine.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar