news        mail   location

 
 

Faptele milosteniei nu se apreciază numai după mulțimea materială, ci mai ales după dispoziția unei inimi miloase care vede în sărăcia aproapelui propria sa lipsă.

 

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune desfășoară proiectul de întrajutorare: Darul sfânt al sănătății.

Preoții slujitori Popescu Ion și Stan Stelian de la parohia Priboieni de Jos și Ciobanu Ion de la parohia Beleți, protoieria Topoloveni, au donat un cărucior pentru un bolnav, care se află într-un azil.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar