news        mail   location

 
 

Milostenia înfrumusețează viața, împacă toate neînțelegerile, limpezește ceea ce este încurcat, ușurează ceea ce e greu, înveselește ceea ce a trist și aduce bucurii atât celor asupra cărora se revarsă, cât și celor care o practică.

 

Preoții slujitori Herișanu Ion Cosmin și Paul Klaus Schmiedigen de la parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș, au continuat proiectul social, pentru ajutorarea credincioșilor. Astfel, au dăruit alimente pentru masa de Sfintele Paști, celor care trec prin diferite greutăți materiale și financiare.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar