news        mail   location

 
 

Educația, în ansamblul ei, este o operă de spiritualizare a persoanei umane, care vizează împlinirea acesteia atât din punct de vedere spiritual-moral, cât și din punct de vedere intelectual. 

O educație integrală presupune pe lângă latura intelectuală, morală, estetică, tehnologică și o componentă religioasă.

Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul al Eparhiei Argeșului și Muscelului, a adus bucurie pentru elevii de la clasa pregătitoare a Colegiului Național Vlaicu Vodă, care au primit manuale de Religie din partea parohiilor Bătușari și Sfântul Nicolae Drujești din municipiul Curtea de Argeș.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar