news        mail   location

 
 

În parohia Valea Mare – Ștefănești, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul al Eparhiei Argeșului și Muscelului,  s-a desfășurat a treia ediție a programului socio-educativ ,,Inimă de prichindel". 

Cu ajutorul  sponsorilor, și a oamenilor cu suflet bogat, au fost oferite peste 50 de truse de rechizite personalizate pentru nevoile fiecărui școlar, precum și cadouri cu dulciuri.

Copiii cu glasuri cristaline au colindat bucurând sufletele.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar