news        mail   location

 
 

Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul - Biroul de catehizare,  al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, a organizat o activitate catehetică, la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel.

 

Preotul slujitor Arsulescu Sebastian, a invitat la Sfânta Biserică, elevii clasei a VIII a, de la Școala Gimnazială Nae A. Ghica din Rucăr, care au participat la Sfânta Liturghie, prilejuită de sărbătorirea Sfântului Dimitrie cel Nou Basarabov. După săvârșirea Sfintei Liturghii, preotul slujitor Arsulescu Sebastian, a susținut cateheza cu tema ,,Sfântul Dimitrie cel Nou, postitor și rugător neîncetat."

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar