Dumnezeu, pe omul care pleacă de lângă El și viețuiește în păcat, îl vizitează în felurite moduri, ca să-l aducă aproape și să-l miluiască. Dacă nu facem la fel, nu avem iubire în sufletul nostru, nu suntem ai lui Dumnezeu.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul a organizat o activitate educativă. Preoții slujitori Moisescu Daniel Ionuț, Comandașu Cătălin și Grigorescu Petre de la parohiile Domnești de Sus și Domnești de Jos din Protoieria Curtea de Argeș, au dăruit elevilor de la clasa 0 de la școala din localitate, coordonați de doamna profesor Aura Voica, manualele de Religie.