news        mail   location

 
 

La început de an nou școlar, sunetul clopoțelului reprezintă un moment de mare bucurie și emoție pentru toți copiii, părinții și profesorii implicați în această nobilă artă a educației. Educaţia este pâinea sufletului, este o necesitate universală și are un rol deosebit de important pentru desăvârșire și reuşită în viaţă. 

În toate școlile din Eparhia Argeșului și Muscelului preoții slujitori au  săvârșit slujbe de Te Deum, rostind rugăciuni pentru ajutorul și sănătatea elevilor, precum și a cadrelor didactice.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar