În ziua de 5 mai 2023, la sediul Protoieriei Topolove a avut loc premierea proiectelor înscrise în Concursul Național Catehetic: „Tineri și vârstnici lăudați pe Domnul”.

Comisia de evaluare, formată din: președinte – părintele Stan Stelian, protopop de Topoloveni și membri: preot Ciobanu Ion – responsabil cu cateheza pe protoierie și doamna profesor de Religie, Camelia Stan, în calitate de membri, au premiat proiectele câștigătoare:

Premiul I: parohia Glâmbocata I, coordonator preot Grigore Florin;

Premiul al II-lea: Parohia Inuri, coordonator preot Sîrbu Aurel;

Premiul al III-lea: Parohia Popești-Căteasca, coordonator preot Sîrbu Ion Cornel.