news        mail   location

 
 

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul a organizat o activitate catehetică la biserica parohiei Goleștii Badii, din protoieria Topoloveni. 

În cadrul „Săptămâna Altfel”, unitățile de învățământ din orașul Topoloveni, au vizitat sfântul lăcaș, precum și Muzeul Etnografic aflat lângă biserică. Părintele slujitor Dan Pavel a vorbit copiilor, însoțiți de doamnelor profesor Nichifor Veronica și Vișan Niculina, despre istoricul locului, dar și despre perioada postului în care ne aflăm.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar