În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul, a avut loc, la parohia Popești-Căteasca, protoieria Topoloveni, Serbarea de Crăciun susținută de copii de la Școala Căteasca, coordonați de doamnele profesor Matei Irina, profesor Ghiță Denisa și profesor Păunescu Georgeta.

După cuvântul de învățătură al preotului slujitor Sîrbu Ion-Cornel, în prezența părinților și a bunicilor, micii creștini au adus laudă prin colinde și versuri Mântuitorului născut la Betleem și s-au bucurat de darurile primite de la Moș Crăciun.