Începutul lunii decembrie este pentru cei mai mulți dintre noi un adevărat motiv de sărbătoare. În afara faptului că cei mici, dar și cei mari, îl așteaptă pe Moș Crăciun, un alt motiv de bucurie este acela că din toate casele răsună veste Nașterii Domnului.

Biserica parohiei Găvana IV din municipiul Pitești, a răsunat de colindele celor peste 140 de copii de la Școlile Gimnaziele „Adrian Păunescu” și „Negru Vodă”, care au încântat pe cei prezenți. După datina străbună, preoții slujitori au oferit pachete cu dulciuri colindătorilor.