Parohia Mavrodolu din Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul a incheiat parteneriate educaționale cu mai multe școli și grădinițe din județul nostru. Preoții împreună cu educatorii și profesorii trudesc pentru buna educație a copiilor, colaborând în derularea diverselor activități.

Din programul unui parteneriat face parte și vizita copiilor de la Școala Gimnazială "Nicolae Iorga" - Pitești, la biserica Mavrodolu. Copiii au fost însoțiți de părintele profesor Chițu Cosmin și doamna profesor Urea Violeta .

Preoții Sturzeanu Dumitru-Victor și Stănescu Paul-Adrian au primit grupul de colindători și le-au împărțit daruri, mulțumindu-le pentru dragostea cu care aceștia au colindat.