news        mail   location

 
 

În pelerinaj, Dumnezeu și omul se caută reciproc și se întâlnesc în mod spontan și misterios. Semnificațiile spirituale, profunde, ale pelerinajului, arată în același timp folosul său spiritual atât pentru viața personală a pelerinului, cât și pentru viața Bisericii în general. 

Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare, desfășoară la parohia Bătușari, protoieria Curtea de Argeș,  o școală de vară pentru tineri. În cadrul acestui proiect, părintele slujitor Ungurenuș Florentin a organizat un pelerinaj la mănăstirile argeșene și muscelene: Cetățuia, Nămăiești, Negru Vodă, Aninoasa, Slănic și Corbii de Piatră.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar