news        mail   location

 
 

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul desfășoară, în perioada vacanței de vară, la parohia Valea Mare – Ștefănești, protoieria Topoloveni, activități educative pentru copii. 

Parohia Valea Mare în Parteneriat cu Școlile Constantin Brâncoveanu din Valea Mare Ștefănești, Nicolae Iorga și Matei Basarab organizează în fiecare duminică, programul religios educativ ,,Hristos împărtășit copiilor,,

În această duminică, doamnele preotese Janina Stancu și Alina Iriminescu au oferit copiilor prezenți metode  pedagogice antrenante  de dezvoltare personală.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar