Parohia Mavrodolu din Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul este implicată în diverse activități catehetice și sociale.

Cu ocazia zilei copilului, preotul Sturzeanu Dumitru-Victor a organizat în cadrul parohiei o activitate prin care copii de toate vârstele au luat parte la realizarea unor frumoase colaje cu tema ,,Copiii, florile noastre”.

Această acțiune deschide seria de activități extrașcolare ce urmează a se desfășura la parohia prin implicarea următoarelor cadre didactice: Balcan Elena-Crenguța, Moloci Livia, Neamțu Elena și Sturzeanu Daniela.

La sfârșitul activității copiii au fost felicitați de ziua lor și au primit dulciuri.