Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic Argeșeanul, ascultând de îndemnul Apostolului Pavel, „să cinstiți pe cei ce se ostenesc între voi” (I Tesaloniceni 5, 12), elevii de la trei colegii și licee din Argeș au fost premiați cu diplome și cărți catehetice.

Diplomele de voluntariat înmânate tuturor voluntarilor sunt expresia recunoştinţei Bisericii faţă de implicarea cu devotament a tuturor în a face viaţa mai frumoasă celor care sunt în suferinţă, lipsuri şi  încercări.

În fiecare primă duminică din lună, tinerii cu vârste cuprinse între 16 și 26 ani, sunt învitați de către Părintele Psiholog Rafael Vintilă, la o gustare de după Liturghie și la drumeții cu discuții libere.