Suntem în Săptămâna Sfintelor Pătimiri ale Domnului, cel mai important timp duhovnicesc din ­cursul anului bisericesc, când zilele sunt numite Sfinte şi Mari, ceea ce a făcut ca acest răstimp liturgic să primească și denumirea de Săptămâna Mare. Se numeşte aşa „nu pentru că zilele ar fi mai mari sau ar avea mai multe ceasuri, ci pentru că de-a lungul ei s-au săvârșit minunile mari și mai presus de fire și faptele neobișnuite ale Mântuitorului nostru”.

Biroul de Catehizare și Activități cu Tineretul al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului a desfășurat o activitate catehetică la parohia Domneștii de Jos, protoieria Curtea de Argeș.

Preoții slujitori Comandașu Constantin și Grigorescu Petre au fost prezenți alături de copiii de diferite vârste, atât la biserică, dar și la grădiniță, vorbindu-le despre Săptămâna Pătimirilor Domnului nostru Iisus Hristos.

Elevii au cântat pricesne în biserică, bucurând sufletele celor prezenți.