Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul-Biroul de catehizare al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, a organizat o activitate catehetică la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel.

Preoții slujitori Arsulescu Sebastian și Lipan Florentin, au rostit în fața elevilor de la Liceul Victor Slăvescu din Rucăr, care au participat la Sfânta Liturghie, la Praznicul Botezului Domnului, însoțiți de d-na prof. de Religie, Durdun Oana, cateheza cu tema ,,Sfânta Treime în viața noastră".