news        mail   location

 
 

Deseori, din păcate, ne credem „buricul” târgului. Dacă ne gândim bine, şi asta este o nerozie incalificabilă.

 

A fi ţanţoş în mers, în gândire şi în lucrare, se arată a fi o neghiobie de care trebuie să ne debarasăm neîntârziat. Toată această stare ne arată – din păcate - cât de săraci şi plini de goliciune suntem pe dinlăuntru. Dacă îndrăzneşti să-i cobori cuiva înălţimea nasului din vârful prăjinii, „om” te-ai făcut!

Cioran dă de ştire: „Dumnezeu ne-a exploatat toate complexele de inferioritate, începând cu acela de a ne crede dumnezei”.

Terapie de şoc la guşa megalomană!

Calinic Arhiepiscopul, Adevăratul Cioran, Editura Eikon, 2015.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar