news        mail   location

 
 

La Casa de Cultura"Adriana Trandafir " din Bascov, s-a desfășurat proiectul „Meșteșugul picturii pe sticlă și frumusețea costumului popular”, în cadrul căruia copiii au pictat icoane pe sticla si au fost prezentate costume populare din Argeș.


 


 

Au participat copiii din localitate, autorități locale, cadre didactice, reprezentanti ai Casei de Cultura, părinți și preoții Enescu Tiberiu, Tudor Razvan și Corjuc Ioan, care au rostit și un cuvânt de învățătură despre Sfintele icoane. 

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar