news        mail   location

 
 
×

Notificare

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Șahul îl învată pe copil să devină mai organizat şi îi formează obişnuinţa de a gândi strategic în toate aspectele vieţii. În plus, un copil poate învăța datorită practicării regulate a şahului, importanța unei gândiri intuitive şi a planificării. Practicarea jocului de șah în mod regulat, chiar din copilărie, îmbunătățește capacitatea de învățare, gândire, puterea analitică și decizională a copilului. 

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul, a organizat în parohia Turculești, protoieria Topoloveni, o activitate educativă pentru copii.

Părintele slujitor Bologea Cosmin Vasile a coordonat o tabără de șah, în care tinerii s-au bucurat de spațiul verde al bisericii, de socializare, și de bucuria de a juca șah.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar