news        mail   location

 
 

De-a lungul istoriei, arta a jucat un rol important în dezvoltarea culturală și intelectuală a omenirii. Ea este cea care ne ajută să cunoaștem mai bine lumea care ne înconjoară, precum și pe cea din interiorul nostru. Dintre toate formele de artă existente, artele vizuale au stat întotdeauna la loc de cinste, în special desenul și pictura. 

Preoții slujitori Tiberiu Iriminescu și Stancu Sabin Gheorghe de la parohia Valea Mare, protoieria Topoloveni, au organizat un atelier de pictură pentru copiii care participă la Școala de Vară.

Cadrele didactice implicate în acest proiect au fost în mijlocul copiilor și au oferit meditații la limba engleză, precum și un curs de pictură, pentru dezvoltarea abilităților.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar