Notificare

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Prin artă ne exprimăm vizual și totodată accesăm creativitatea și imaginația. Centrul Social Cultural Sfânta Maria Magdalena din cadrul parohiei Găvana IV din municipiul Pitești, și-a deschis porțile pentru o nouă activitate educativ-culturală.

Copiii au participat la un atelier de pictură. Ca suport material s-a folosita piatra de râu. Pictura pe piatră este o modalitate de a explora culori, forme, texturi. Fiecare piatră a prins viață în mânuțele micilor artiști, punându-le imaginația de încercare.

Prețuind și iubind natura și bucurându-se de liniștea și calmul pe care-l oferă pictatul, copiii s-au relaxat, plimbând culorile și pe conurile de brad, înfrumusețând spațiul cu lucrările personale.