news        mail   location

 
 

Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul-Biroul de catehizare, a desfășurat o activitate catehetică la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel. 

Cu prilejul Praznicului Înălțării Domnului, preotul slujitor Arsulescu Sebastian  a invitat la Sfânta Biserică, elevii clasei a VI a de la Școala Gimnazială Nae A Ghica din Rucăr, care însoțiți de domnul profesor de Religie Avram Gheorghe, au participat la Sfânta Liturgjie și au ascultat cateheza ,,Înălțarea Domnului-ziua de pomenire a sfinților eroi".

Activitatea catehetică face parte din Proiectul ,,Școala din Biserică" inițiat de Centrul Social Catehetic ,,Sfântul Ioan Botezătorul" din Rucăr.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar