news        mail   location

 
 

Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului a desfășurat o activitate educativă pentru copiii de la Centrul Social-Cultural Sfânta Maria Magdalena, din cadrul parohiei Găvana IV din municipiul Pitești. 

Copiii au pictat și au socializat, bucurându-se de natura înconjurătoare, care le-a fost inspirație în lucrările făcute, care s-au constituit într-o frumoasă expoziție, pusă la dispoziția credincioșilor.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar