news        mail   location

 
 

Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul-Biroul de catehizare, a desfășurat o activitate catehetică la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel.

 

Cu prilejul Praznicului Înălțării Domnului, preotul slujitor Arsulescu Sebastian  a invitat la Sfânta Biserică, elevi de la Liceul Victor Slăvescu din Rucăr din Rucăr, care însoțiți de doamna profesor de Religie Durdun Oana, au participat la Sfânta Liturghie și au ascultat cateheza ,,Înălțarea cu Trupul la Ceruri a  Domnului nostru Iisus Hristos".

Activitatea catehetică face parte din Proiectul ,,Școala din Biserică" inițiat de Centrul Social Catehetic ,,Sfântul Ioan Botezătorul" din Rucăr

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar