news        mail   location

 
 

În cadrul Sectorului Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Cateheză, al Arhiepicopiei Argeșului și Muscelului, în prejma zilei de 1 iunie, la Catedrala Sfinții Apostoli Petru și Pavel din Mioveni, a avut loc activitatea educațional catehetică cu tema 1 Iunie -  Ziua Copiilor în Biserică. 

Părinții slujitori împreună cu doamna profesoară Irina Petre, s-au rugat, au povestit, au desenat și s-aubucurat împreună cu copiii , îndemnând la formarea personalității lor nu numai prin vorbe, sfaturi, ci și prin viața și exemplul părinților, care sunt chemați să trăiască adevărata credință, prin rugăciune, fapte bune, să cultive iubirea și dărnicia în familie după chipul iubirii milostive a Sfintei Treimi.

 

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar