news        mail   location

 
 

Arta actorului este un „joc” ce presupune talent și exercițiu, abilități și creativitate. 

În cadrul atelierului de formare în arta actoriei au participat, interacționat, copii de vârste apropiate, reușind să se joace într-un mod constructiv.

Tinerii din grupa de cateheză de la parohia Găvana IV din municipiul Pitești, au putut exersa câteva lucruri necesare actorului: exerciții de respirație, de dicție, citire expresivă, expresivitate verbală, facială, comportamentală.

La final, copiii au primit dulciuri, dar și roluri pentru sceneta „Sufletul de copil între bine și rău”.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar